
Tartu Ülikooli muuseum
MÖÖ programm
Milline nii igapäevane ese oli Nõukogude ajal sedavõrd haruldane, et sobis kingiks Tartu Ülikooli 350. sünnipäevaks? Aga mis ese saadeti professor Helmut Piirimäele vaasiks maskeerituna, et kink saaks NSV Liidu tollist läbi? Muuseumiööl ootame külalisi uudistama Tartu Ülikoolile kingitud põnevaid esemeid!
Üheks õhtuks paneme välja viimase muuseumile tehtud kingituse – Toomas Kulli raamatu „Eesti krooni originaalpangatähed 1991–2007“. 100 eksemplaris trükitud ainulaadses raamatus on kaheksa ehtsat rahatähte ning muuseumitöötaja juhendamisel on võimalik raamatut lähemalt uurida.
Tartu Ülikooli muuseum on avatud kell 18.00-23.00. Vaateplatvormile pääseb Muuseumiööl piletiga.
Kava:
18.00-23.00 Avatud näitus „Toomkiriku hiilgus“, Hullu Teadlase kabinet, Morgensterni saal ning valge saal.
18.00-22.00 Diskokuuli meisterdamise töötuba
18.30 Lastele mõeldud Hullu Teadlase ekskursioon avafondis „Kingitud hobuse suhu ei vaadata“
19.00, 21.00 Kuraatorituur avafondis „Kingitud hobuse suhu ei vaadata“
19.30, 20.30 Hullu Teadlase eksperiment
Püsiekspositsioon
Tartu Ülikooli muuseum ühendab endas ainulaadselt keskaegse kiriku ja ülikooli rikkaliku minevikupärandi! Muuseumi fuajees on võimalik heita pilk ainsale keskaegsele avatud hauakastile ning muuseumi püsi- ja ajutistel näitustel saab uurida lugusid teadusest ja tudengielust.
Muuseumis on kokku seitse korrust ja kuus näitusesaali. Lisaks on toomkiriku tornides suveperioodil (mai – septembri lõpp) avatud vaateplatvormid.
Kaunil Toomemäel jalutades saab tutvuda silmapaistvate teadlaste ja mõtlejatega, kes on Tartus elanud, tegutsenud ning siia oma jälje jätnud. Nende auks püstitatud Heade Mõtete pinkidel on hea jalga puhata ja ka ise häid mõtteid mõelda.
Filiaalid
Galerii