
Tartu Ülikooli kunstimuuseum
MÖÖ programm
Muuseumiööl saab muuseumist koosviibimise paik. Ootame külalisi sümpoosionile. Pakume võimalust riietuda ja ehtida end antiikaja kreeklaste kombel. Kui peoriided seljas, siis saab nautida kauneid kunste nii silmade kui kõrvadega ja teha endast toreda fotomeenutuse klinel lamades.
Tule ja uuri, mis on kline, millised põneva kujuga nõusid kasutasid kreeklased ja mida nad sümpoosionil tegid!
Kogu õhtu on avatud soengupärgade valmistamise töötuba.
Väiksematele külastajatele on põnevad värvimislehed.
Püsiekspositsioon
Muuseumi püsinäitus on valminud kreeka arhailise, klassikalise ja hellenistliku kunsti paremate tööde originaalsuuruses kipsvalanditest. Need skulptuurid on ostetud ülikooli kunstimuuseumile 1860. aastatel Inglismaa, Saksamaa, Prantsusmaa ja Itaalia muuseumidest, et panustada tudengite kunsti-, ajaloo- ja kultuuriteadmistesse.
Ekspositsiooni taustaks on Pompei stiilis ornamentaalsed maalingud saalide seintel. Need on valminud 1868. aastal, mil muuseum kolis oma praegustesse ruumidesse ülikooli peahoone vasakus tiivas. Tegemist on vanima spetsiaalselt muuseumi jaoks kujundatud interjööriga Eestis. Seinamaalide aluseks olid 1827–1859 ilmunud saksa kunstniku Wilhelm Zahni jooniste järgi loodud litograafiatehnikas lehed. Värvilised seinamaalid tehti selleks, et paremini eksponeerida muuseumi valgeid kipsvalandeid.
Kunstimuuseumis saab näha ka mitmeid iidseid originaale: münte, vaase, savilampe ning kiilkirjatahvleid. Alates 2017. aastast on kõik Egiptuse muumiad eksponeeritud unikaalses muumiakambris.
Püsiekspositsioonis on väljas ka haruldane filosoof Immanuel Kanti (1724–1804) surimask, mida on säilinud maailmas teadaolevalt vaid kaks.
Oluline lisainfo
Muuseum on avatud kell 18.00-22.00.
Viimast päeva on avatud näitus "Narva metseenid. Lavretsovide kunstikogu".
Muuseumiööl on suletud muumikamber.
Galerii