
Eesti Jalgrattamuuseum
MÖÖ programm
- Meile tuleb külla Tallinn Swing Dance Society, kes demonstreerib 1930. aastate svingtantsu ning õpetab seda ka kõikidele soovijatele. Taustaks mängime svingilugusid 1930. aastate heliplaatidelt ehtsal ajaloolisel vändaga grammofonil
- Kui svingtantsud lõpevad, mängime 1920.-30. aastate šellakplaatide vändaga grammofonile edasi (tangod, fokstrotid jm). Ilma nendeta ei möödunud 1920.-30. aastatel ükski pidu.
- Tutvustame tollaseid staare, kelle muusikat mängiti nii plaatidelt kui ka kuulati raadiotes, mis 1930. aastate lõpul jõudsid nii paljudessegi kodudesse. Jalgratta kõrval oli grammofon tollel ajal noorte üks ihaldatumaid esemeid.
Erinevalt paljudest teistest muuseumitest sulgeme Muuseumiööl oma uksed alles kell üks öösel või siis, kui viimane huviline on meie juurest lahkunud.
Püsiekspositsioon
Kajastame jalgratta ajalugu Eestis süstemaatilise ekspositsiooniga, mis katab perioodi alates jalgratta leiutamisest kuni nõukogude aja lõpuni. Eriline rõhk on Eesti omamaisel 1920.-30. aastate rattatööstusel ja Eestis tollal toodetud ratastel. Kokku meil seitsmes saalis välja pandud üle saja ajaloolise jalgratta ja palju muudki põnevat.
Ajaloolistele jalgratastele on meeldivaks taustaks 1893. aastal valminud ajalooline vallamaja, mis on renoveeritud ajastule omases stiilis, sisustatud ajaloolise mööbliga ja muude selle ajastu esemetega. Ülipaksude kivimüüridega muuseumimaja on ümber ehitatud varasemast maanteekõrtsist, mis kerkis 15.-16. sajandi paiku Tallinna-Viljandi-Riia talvise maantee ja suure ida-lääne suunalise suvise maantee ristumiskohta. Niisiis asume Eesti ajaloolises keskpaigas (keskaegse teedevõrgu suhtes).
Oluline lisainfo
Galerii