
Tartu Ülikooli tähetorn
MÖÖ programm
Seekord on Muuseumiööl tähetornis teemaks pidude valgus-show! Muuseumisaalides on valgus veidi teistsugune kui tavaliselt, pakkudes silmailu ja mõtlemisainet. Lisaks erilisele valgusele saab Tartu tähetornis teada, milline supernoova avastati peo käigus ning selle supernoova kodugalaktikat saab kaasa meisterdada!
Tartu tähetorn on avatud kell 18.00-23.00.
Meisterdamistuba on avatud kell 18.00-21.00. Selge ilma korral toimub ka vaatlus algusega kell 21.00.
Püsiekspositsioon
Toomemäel asuv 1810. aastal valminud Tartu Ülikooli tähetorn on Eesti teadusajaloo pärl. Siin on töötanud maailmakuulsad astronoomid F. G. W. Struve, J. H. Mädler ja E. J. Öpik. Tänu Struve tegevusele on Tartu tähetorn kantud Struve geodeetilise kaare punktina UNESCO maailmapärandi nimekirja ning omab oma aja maailma parimat teleskoopi.
Kaasaegses väljapanekus on ühendatud hinnalised teadusriistade kollektsioonid informatiivsete ja interaktiivsete ekraanide ning mitmete käed-külge eksponaatidega, mistõttu pakub tähetorn elamust nii astronoomiahuvilisele kui ka pere väiksematele liikmetele. Tähetornis asub ka Eesti ainukene optilis-mehhaaniline planetaarium, mille etendusi on võimalik ette tellida või nautida nädalavahetuseti. Teleskoobitorni rõdult avaneb vaade rohelisele Tartule. Tähetorn pakub mitmeid erinevaid haridusprogramme kõigile kooliastmetele. Ruume on võimalik rentida.
Galerii